برترین ها

آموزش حرف زدن پرنده مینا و نکاتی که باید رعایت کنید - برترین ها

--
  • تاریخ : ۲۳ام مهر ۱۳۹۸
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 6 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای آموزش حرف زدن پرنده مینا و نکاتی که باید رعایت کنید بسته هستند

پرنده مینا استعداد فراوانی در جهت تقلید صدا دارد که از جمله صدا ها می تواند صدای زنگ ساعت، صدای تلفن، صدای زنگ آیفون، صدای حیوانات و صدای پرندگان که داخل منزل هستند را در بیاورد و از آن ها تقلید کند. این پرنده کمی خجالتی است ولی در این واقعیت بسیار فعال و شاد به نظر می رسد. پرنده مینا رنگش مشکی است که در برابر نور آفتاب رنگ تبدیل رنگ های تیره سبز یا بنفش و زرد به چشم می خورد که پوست براقی دارند. ما در این مطلب برای شما حرف زدن پرنده مینا را به اشتراک گذاشته ایم.

مرغ متقلد

درباره پرنده مینا

نگهداری از پرنده مرغ مینا و سخن گفتنش یکی از با لذت ترین تفریحات و تجربه های زیبا است. پرنده مینا از قدیم در میان خانواده های وجود داشته که به دو نوع وحشی و اهلی وجود دارد. نوع وحشی آن خطرناک است و امکان دارد به شما آسیب وارد کند ولی اهلی این پرنده در ایران وجود دارد که در منازل نگهداری می شود که بسیار باهوش و زرنگ می باشد. که این مرغ مثل همه پرندگان از حشرات تغذیه می کند. این پرنده معمولا نزدیک به ۱۳ سال عمر می کند که تعداد محدودی از آن ها عمرشان به ۱۵ الی ۱۸ سال هم می رسد. در ادامه با حرف زدن پرنده مینا بیشتر آشنا خواهید شد.

درباره حرف زدن پرنده مینا

آموزش حرف زدن پرنده مینا

این پرنده سخنگو زیرک و هوشیار اگر در مکانی باشد که مورد آزار و اذیت قرار بگیرد خود را به بالای درختی پناه می گیرد و از خود صدایی بلند به نشانه اعتراض سر می دهد. برای نگهداری این پرنده باید وقت و زمان کافی داشته باشیم تا نتیجه بسیار خوب از این کارمان بگیریم. در قدم نخست باید مثل بچه با او برخورد کنیم چون این پرنده بسیار با احساس قوی و عکس العمل سریع می تواند درک کند. برای حرف زدن مرغ مینا باید با او خیلی تکرار داشته باشید و بر روی برنامه و زمان این کار را بدون هیچ خستگی انجام دهید تا هر چه سریع تر نتیجه بگیرید. عالی ترین زمان برای یادگیری او خریدنش در زمان کودکی اش است زیرا در این زمان استعداد و هوش فراوانی در یاد گیری دارد.

آشنایی با حرف زدن پرنده مینا

زمان مناسب برای خرید این پرنده مقلد در خرداد ماه و تیر است که بر اساس برنامه ریزی در هر ۲۴ ساعت می توانید ۴ بار با او سخن بگویید تا به بهترین شکل آموزش ببیند. باید از کلمات ساده و روزمرگی استفاده کنید و هر عمل خوبش را برایش پاداش در نظر بگیریم تا متوجه کار خوبش شود و این کار باید تا ۵ ماه اول به بهترین شکل تکرار شود که این دوره عالی ترین زمان برای اقدام به آموزشش می باشد. حرف زدن پرنده مینا مثلا برای پاداش اولیه اش ۲ عدد انگور به پرنده مینا می دهیم و تکرار و تمرین را آغاز می کنیم.

آموزش حرف زدن پرنده مینا

همینطور زمانی را برای استراحتش می گذاریم مثلا چند ثانیه مکث می کنیم دوباره با دقت بیشتر و تن صدای یکسان نسبت به همان گونه که تکرار می شود به آن بگوییم. این پرنده مانند بچه نیاز به نوازش و محبت دارد که او را در دست بگیریم و بهش غذا بدهیم در همین هنگام با اون سخن بگوییم. اگر به همی صورت از او مراقبت کنیم خیلی برایش لذت بخش خواهد بود و بسیار سریع یاد می گیرد. این مرغ در کشور هندوستان به نام مرغ عشق است که در طول زندگی خود چند بار ازدواج می کند و به عشقش می رسد. برای خرید پرنده مینا بهتر است یک جفت بخرید تا بتوانید او را نگهداری کنید.

نکات مهم در پرورش پرنده مینا

بسیاری از مردم برای جلب توجه کردن در مقابل دیگران از این پرنده می خواهند که صدای بلبل در بیاورد که این کار اشتباهی است. زمانی که با او سخن می گویید او شروع به سوت زدن می کند که همین امر کار سختی برای پرنده می باشد.

مرغ مینا باهوش

برای نتیجه گیری بهتر این پرنده باهوش بهتر است زمانی که تازه از تخم در آمده است آن را بخرید و هر مرغ مینایی را نخرید چون همه آن ها سخن گو نیستند و آدم های اطراف این پرنده نقش مهمی را در تربیت این مرغ دارند زمان کار با این پرنده سخن گو صبح و عصر می باشد که باید در مدت ۱۵ دقیقه هر ۵ ساعت انجام بگیرد و همینطور اگر بتوانید صدای خود را در ضبط صوت ضبط نمایید و برایش پخش کنید. در اول کار به او زمانی بدهید که تا به محیط خانه عادت کند و به فردی که به او محبت می کند و غذایش را می دهد زود دوست می شود.

حرف زدن مرغ مینا

حرف زدن پرنده مینا حدود ۵ تا ۶ ماه طول می کشد که تا سخن بگوید پس تحمل و صبر داشته باشید و با او زیاد بازی و تکرار کنید تا افسردگی نگیرد و از میوه های مورد علاقه اش استفاده نمایید. هر ۱۰ روز یک یا دو بار به او اجازه دهید تا خودش را در ظرفی بشوید ولی مراقبش باشید سرما نخورد.

امیدواریم در این مطلب با آموزش و حرف زدن پرنده مینا و نکاتی که باید رعایت کنید در مجله آرگا آشنا شده باشید.

The post آموزش حرف زدن پرنده مینا و نکاتی که باید رعایت کنید appeared first on آرگا.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.