برترین ها

سونی بخش اکسپریای خود را کوچک می کند - برترین ها

--
  • تاریخ : ۸ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 69 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای سونی بخش اکسپریای خود را کوچک می کند بسته هستند

سونی رسماً تأیید کرده که قصد دارد بخش کسب و کار موبایل خود را به منظور سود دهی بیشتر، کوچک کند.

در 5 سال اخیر بخش گوشی های هوشمند شرایط فروش مناسبی را تجربه نکرده و اغلب با ضرردهی همراه بوده. به همین دلیل کمپانی ژاپتی قصد دارد از تمرکز خود بر بخش گوشی های هوشمند بکاهد.

چند سال پیش سونی خبر از طرح خود برای کوچک کردن بخش اکسپریا به واسطه تمرکز بر دستگاه های سود ده داده بود. این هدف مستلزم حذف بیشتر مدل های اقتصادی و افزایش مدل های پریمیوم بود. در این راستا سونی سری اکسپریا اکس را در سال 2016 معرفی و روانه بازار کرد.

در آن زمان تصمیم سونی به طور موقت سود بیشتری به جیب کمپانی روانه کرد و موجب شد در طی چندین سه ماهه مالی، شرایط بخش گوشی های هوشمند بهبود پیدا کند. ولی برای بار دیگر شرایط بخش اکسپریا رو به وخامت رفته و به همین دلیل سونی از قصد خود برای کوچک کردن این بخش به منظور دستیابی به سود بیشتر خبر داده است.

اخیراً گزارش مالی سال 2017 سونی منتشر شده بود که خبر از سود عملیاتی 6.7 میلیارد دلاری می داد. در این گزارش اشاره شده بود که در مجموع سونی در قیاس با 2016، سال بهتری را پشت سر گذاشته و انتظار دارد که اوضاع در سال 2018 بهتر هم بشود.

با این حال بر اساس این گزارش، کسب و کار گوشی های هوشنمد کمپانی کماکان عملکردی ضعیف داشت و تنها 6.6 میلیارد دلار درآمدزایی کرد که از درآمد 6.9 میلیارد دلاری سال پیش هم کمتر بود. البته بنا بر ادعای وبسایت فون آرنا بخشی از این ضرر به تغییرات نرخ تبدیل ارز در ژاپن باز می گردد.

سونی انتظار دارد با کوچک کردن بخش موبایل، هزینه های عملیاتی خود را بیش از پیش کاهش دهد. به این ترتیب انتظار می رود بسیاری از مدل های اقتصادی از جمله سری اکسپریا L و شاید برخی از گوشی های سری اکسپریا XA از موبایل های این کمپانی حذف شوند. به این ترتیب احتمالاً سری XZ تنها مجموعه باقی مانده از اکسپریاهای سونی خواهد بود.

بر اساس گزارش ها سونی قصد دارد در سال مالی 2018 (که 31 مارس 2019 پایان می یابد)، تعداد 10 میلیون گوشی اکسپریا را روانه بازارها کند. این عدد نسبت به مدت مشابه در دوره مالی 2017 و 2016 با 13.5 و 14.6 میلیون واحد، کاهش قابل توجهی را نشان می دهد.

The post سونی بخش اکسپریای خود را کوچک می کند appeared first on دیجیاتو.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.