برترین ها

محققان سرعت پرینت سه بعدی را ۱۰۰ برابر افزایش دادند - برترین ها

--
  • تاریخ : ۲۶ام دی ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 24 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای محققان سرعت پرینت سه بعدی را ۱۰۰ برابر افزایش دادند بسته هستند

تکنولوژی پرینت سه بعدی روز به روز در حال پیشرفت است و اکنون توانسته تا حدودی به سطح توقعات بسیاری از کاربران برسد. حال محققان موفق شده‌اند با استفاده از نور، سرعت پرینت سه بعدی را به شدت افزایش دهند و ان را ۱۰۰ برابر کنند.

محققان دانشگاه میشیگان باور دارند تکنیک جدیید توسعه داده‌‌اند که می‌تواند تکنولوژی پرینت سه بعدی را دگرگون کند و سرعت آن را ۱۰۰ برابر افزایش دهد.

نحوه‌ی عملکرد پرینتر‌ های سه بعدی کنونی بدین شکل است که اشیاء در یک مدت زمانی فشرده، در خطوط تک بعدی از پایین تا بالا پرینت می‌شوند. بدین ترتیب کاربر شئی را می‌بیند که لایه لایه‌ی آن به مرور پرینت می‌شود.

به دلیل زمان زیاد و هزینه‌ی بالا، تکنولوژی پرینت سه بعدی آنچنان در صنعت مورد مصرفی نداشته و تولیدکنندگان قدیمی منتظر پیشرفته‌تر شدن این تکنولوژی هستند تا بتوانند آن را در سیستم‌ هایشان پیاده کنند.

حال محققان این دانشگاه متد جدیدی برای پرینت سه بعدی با رزین طراحی کرده‌اند که با استفاده از دو نور، سرعت پروسه را ۱۰۰ برابر افزایش می‌دهد. یکی از این نور‌ ها به خشک کردن رزین می‌پردازد و نور دیگر الگو می‌بخشدو علاوه بر این نور دوم، روان بودن پروسه‌ی پرینت را تامین می‌کند.

محققان دانشگاه میشیگان مدعی شده‌اند که تولیدکنندگان با بهره گرفتن از سیستم جدید می‌توانند الگو‌ های بسیار پیچیده‌تری را در مدت زمان به شدت کمتری پرینت سه بعدی کنند. این پژوهشگران راز پشت این تکنیک جدید را استفاده از قابلیت‌ های شیمیایی مواد می‌دانند.

در روش‌ های قدیمی برای خشک کردن رزین، از مایع تثبیت عکس استفاده می‌شد تا با برخورد نور، اشیاء خشک شوند. اکنون تیم تحقیقاتی سعی کرده با استفاده از فرآیندی خاص و تابش طول موج مشخص، روان بودن رزین را حین چاپ حفظ کند و در عین حال سرعت پرینت سه بعدی را افزایش دهد.

The post محققان سرعت پرینت سه بعدی را ۱۰۰ برابر افزایش دادند appeared first on دیجیاتو.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.